Pielęgnacja niemowlaka

Wraz z grupą mamuś z Facebooka stworzyłam dla Was ten post. Mam nadzieję, że pomoże Wam drogie mamusie w podjęciu decyzji 🙂


Pielęgnacja niemowlaka to temat który odgania sen z powiek młodej mamy. Sama miałam problem. Co kupić? Czym smarować? W czym kąpać?


Z własnego doświadczenia już wiem, króluje u nas zasada im mniej tym lepiej. Przy Olafie się sprawdza. Od początku wiedzieliśmy, że oliwka zatyka pory, a kremy i balsamy tylko wtedy gdy coś się dzieje.


Jednak z Laura nie było tak słodko. Jako mama dziecka które ma AZS było mi naprawdę trudno dopasować kosmetyki do jej potrzeb.. Lato jest najgorszą porą roku dla niej. Komary i słońce sprawiają, że córka ma rany na ciele i wymaga dużej pielęgnacji. Kąpie się w żelu babydream-dostępny na każdą kieszeń i z dobrym składem. Ze względu na jej specjalne potrzeby testowaliśmy różne kremy i maści. W końcu mimo, że nie ma idealnego składu do smarowania padło na Emolium-emulsję specjalną. Stosujemy ją tylko w tedy gdy zmiany skórne mocno dokuczają. Ten krem zaczął koić skórę naszej księżniczki. 


Zrobiłam ankietę odnośnie pielęgnacji niemowląt. Ankieta pozytywnie mnie zaskoczyła, bo wiele mam myśli tak jak ja!


Zasada ,,im mniej tym lepiej” sprawdza się nie tylko u nas. Wypowiedź Pani Moniki:


,,Oliwka zatyka pory i wysusza skórę. Emolienty tylko dla skóry alergicznej atopowej. My używamy płyn do kąpieli z HIPPA i nic więcej. „.

W pełni się zgadzam! Minimalizm- jeśli nie ma potrzeby specjalnej pielęgnacji.


Pani Dominika podpowiada:


,, Noworodka w samej wodzie czasem z dodatkiem wlasnego mleka , bez smarowania balsamem. Teraz też tylko płyn z dobrym składem.”

Mleko mamy nie tylko zapewnia wewnętrzną pielęgnację, ale i zewnętrzną. Zapewnia dzieciom naturalna ochronę przed wieloma czynnikami, a także zapobiega alergiom.

Starajmy się wybierać kosmetyki bez PEG-ów, które mogą powodować nawet raka. Parabeny często wywołują alergie a SLS to detergent, który szczypie w oczka. 

Mam nadzieję, że ten krótki wpis pomoże Wam wybrać kosmetyk do kąpieli najlepszy dla Waszego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *